Teria a kouzla lásky II.

29. září 2012 v 21:00 | Anna Klingerová |  Poslání elfů
Ahojky, tak jsem se konečně dokopala ke další kapitolce,(to víte škola, povinnosti, upíří deníky, knížky, atd.) ale přijde mi docela dlouhá. Nevím co mám pořád s těmi milostnými vztahy, ale snad se bude líbit ;). Užijte si ji.
Vaše Anička Klingerová (Aranis)
Nemohla uvěřit svým očím. Lilien jen bezmocně kroutila hlavou a slzy měla na krajíčku. Vjížděli do Terii a pozorovali ubohé domy, buď zhořelé nebo nahořelé. Vjížděli hlouběji do vesnice a viděli mrtvá těla mužů, žen, chlapců a dívek
mladším osmnácti let a bohužel i dětí. Byli buď probodnuti mečem nebo zastřeleni silnými šípy. Elias slezl z koně a prohlédl si šíp v těle starého může.
,,Rhyfelwyrové!" zavrčel.
,,Ale ti střílí jen z luku. Kdo je probodl ?" namítl Iliun.
,,Zapomněl jsi na frorogi ?"
,,Oh, jistě, promiň." řekl rozpačitě iliun. Elias jen pokýval hlavou. dál se prodírali zpustošenou vesnicí a slzy měli v očích. Když náhle uviděli dítě v náručí mrtvé matky, jak plakalo. Lilien rychle slezla z koně a vzala dítě do náručí. Chlácholila ho.
,,Přece ho tady nemůžeme nechat !" řekla tiše Lilien.
,,Jistě. Samozřejmě, že ho tady nenecháme."
,,Navrhuji......." Iliun se na chvíli odmlčel a pak řekl: ,,Navrhuji ho vzít do blízké vesnice po cestě a tam ho předat ochotné rodině." dořekl s trochou hrdosti, protože nápady se mu většinou moc nevedli.
,,Myslím, že je to asi nejlepší nápad." ozval se Elias.
,,Já taky." souhlasila Lili. ,,Do té doby se o něj budu starat."
Z diskuze je však vyrušilo zaskřípání dveří. Elias se rychle otočil a jen taktak stačil vytáhnout meč aby vykryl silný úder od froroga. Jeho úder mu připadal jako podlý, zákeřný dárek. ,,Vem si zpátky svůj přátelský dáreček !" řekl s velkou ironií. Odrazil jeho úder a vpálil mu vlastní. Vrazil mu další a další úder dokud ho neodstrčil ke stromu. Potom trochu odstoupil, behěm vteřiny se ponořil do své mysli a řekl: ,,Lily plesk! " v jeho dlani se objevil bílý blesk, který se kroutil a svíjel, jako by chtěl pryč z jeho dlaně, na svobodu. Elias zvedl ruku a mrštil rukou po frorogovi. Náhle se utvořilo spojení, mezi Eliasem a netvorem se svíjel bílý blesk a vysával z froroga život. Po pár vteřinách se skácel netvor na zem. Mrtvý.

,,Eliasi jsi v pořádku ?" ptala se starostlivě Lilien. Jednou rukou ho hladila po zádech a v druhé držela nemluvně.
,,Ano, jsem. Jen to kouzlo ze mě vyčerpalo trochu síly." řekl a opřel se o strom. Vypadal tak vyčerpaný. Tak bezmocný, že by ho Lilien nejradši objala, ale kvůli dítěti a taky Iliunovi se Sirin se neodvážila. A tak se ho ještě jednou zeptala:
,,Vážně ti nic není ?" Princ poznal, že jí na něm asi vážně záleží a proč by ne. Vždyť jemu na ní nesmírně záleželo. Podíval se jí do očí a uviděl v nich velkou starost, soucit a doufal, že i lásku. Odhrnul ji jeden neposedný pramínek jejích hnědých vlasů z očí. Znovu se jí zadíval do očí a pochopil jednu věc, která mu hlavou vrtala už dávno, že se do ní zamiloval.
,,Ne, vážně jsem v pořádku, díky. Vitherag mi říkal, že to chce cvik. Když budu kouzla cvičit, tak se je naučím ovládat a ona nebudou ovládat mě. Jednoduché......i když." ještě jednou se na ni usmál a potom už k nim přiběhl Iliun se Sirin.
,,Jste všichni v pořádku ?" zeptala se Sirin.
,,Jo jo. Jen jsem měl malou výměnu názorů s jedním frorogem."
,,Měli by jsme jéd. Necítím se tu dobře a za chvíli se stmívá."
,,Souhlasím se sestrou."
Všichni se rozešli ke koním: ,,Je to dítě v pořádku ?" Zeptal se Elias.
,,Ano, je. Podržíš ho ?" a předala dítě Eliasovi.
,,Ho ?" zeptal se.
,,Ano, ho. je to chlapec."
,,Jistě.....Měla by jsi ho pojmenovat." A předal zpátky dítě Lilien, která se ztihla vyšvihnout do sedla.
,,Tak jo." na chvíli se zamyslela a pak řekla: ,,Budu mu říkat Myray - můj paprsek."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Komu fandíte?

Elias a Lilien 61.1% (11)
Iliun a Sirin 38.9% (7)

Komentáře

1 holianka/Eleon holianka/Eleon | Web | 29. září 2012 v 22:02 | Reagovat

moc pěkná kapitolka :)

2 Nalouwi Nalouwi | 30. září 2012 v 14:11 | Reagovat

hezký :)

3 Aranis Aranis | 1. října 2012 v 15:17 | Reagovat

Děkuji ;)

4 alisia-world alisia-world | 2. listopadu 2012 v 17:47 | Reagovat

Krásná povídka :) Jinak tot je můj blog :D áďa :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama