9.kapitola - Lesní dívka II. aneb život Sirin

19. června 2012 v 20:07 | Anna Klingerová |  Poslání elfů
Konečně II. část
Omlouvám se, že to je tak ,,brzo",ale poslední dobou nestíhám nebo mám mnoho dalších věcí nebo prostě nemám inspiraci. :) další kapča snad bude dřív ;)
zdrávím vaše Aranis (Anna Klingerová) a asi si vymyslím jinou přezdívku úplně svoji aby mě Míša nežalovala :D
Skupinka seděla u praskajícího ohně a vesele si povídali.
,,Sirin co jsi vlastně zač? Ne, že bych ti nevěřil, ale víš..." vyřkl Iliun otázku, která mu ležela na srdci. Ostatní souhlasně přikývli.
,,Jasně chápu vás. Můj život neni, ale tak zajímavý jak si myslíte." řekla smutně. Když si všimla jejich tázavých pohledů řekla: ,,Tak dobře. Můj život se zhroutil, když před čtrnácti lety kdy mi umřel můj otec. Měla jsem ho moc ráda." na chvíli se odmlčela.... ,,Nejspíš vzpomínala na časy se svým otcem." pomyslel si Iliun a bylo mu jí líto. Bylo mu trapně když on vyrůstal tak dobře, mezi milujícími rodiči a ona... ,,To byla naše zkáza. Bez otce jsme neměli peníze a tak matka pracovala kde se dalo, ale kolik lidí by chtělo chudou a špinavou slušku?
Bylo to s náma čím dála horší. Žili jsme v malé barabizně s jednou místností. Vždycky jsem čekala kdy ta chudá chaloupka spadne a já budu mít konec svého trápení." Princ si vduchu opakoval její slova: ,,Spadnout..., spadnout..., konec trápení.... ach byla na tom tak hrozně, že už si nevážila ani života." Pak dál pokračovala: ,,Potom se objevil zázrak, teda aspoň podle mé matky. Jednou když se maminka vracela z práce, řekla mi, že si jí hrnčíř Bartin chce vzít. Koukala jsem na ni jako na zjevení." při té vzpomínce se zasmála. ,,Ale mně to nepřipadalo jako dobrý nápad. Věděla jsem až moc dobře, že Bartin je zlý a surový a navíc šlo mu jenom o peníze. Tak jsem si říkala: Proč si teda chce vzít moji matku? Přišlo mi to divné. Nejspíš se do mojí matky zamiloval a tak jsem nakonec souhlasila. Časem jsem ale změnila názor. Ukázalo se, že Bartin je jen falěšný a zlý muž. Začal se ke mně chovat hrozně, ale to nechci rozebírat. Pak přišla další velká rána, která změnila můj život úplně. Matka onemocněla. Vážně onemocněla. Byla jsem v tu dobu hodně smutná a měla jsem strach. Né o sebe ale o matku. Po dvou týdnech umřela. Tehdy jsem měla ze života peklo. Bartin na mě začal být ještě krutější. Vyléval si na mě vztek, protože matku moc miloval, ale mě....No, prostě to bylo strašné. Nerada o tom mluvím. Až jednoho večera řekl: ,,Domluvil jsem se zdejším bohatým statkářem. Dnes půjdeš k němu a strávíš s ním noc." zadíval se na mě a pak dodal:,,A poslechneš ho na slovo. Rozumíš? Když řekne: svlékni se - svlékneš se, polib mě - políbíš ho, jasný? " nechápavě jsem na něj zírala. Byl krutý, ale tohle jsem od něj nečekala. Chtěl ze mně udělat.....! No a té noci jsem se rozhodla. Vzala jsem si svůj skromný majetek a tajně jsem utekla. Po té jsem utekla do Bächského lesa a tam podkala Doetha, který mě naučil spoustu věcí: naslouchání ptákům, stromům, jak poznat když je něco jedovaté a také ve mě nalezl moc léčit a naučil mě ji používat. A tam jsem taky podkala Fili, kterou mi později dal. A teď jsem tady s vámi u ohně, ohřívám se, směju se, povídám si svámi a připadám si šťastná tak, jakdlouho ne." usmála se a ostatní přátele se také vlídně usmáli.
,,Je mi opravdu líto tvé minulosti a doufám, že budeme tvojími přátely."
,,Jenom přáteli?" zeptala se provokativně Lilien. Iliun se začervenal a Sirin jasně pochopila co tím myslela a rozpačitě se usmála.
,,I já s tebou soucítím a chci ti říct, že ty a tvoje koč... koč.... no prostě Fili nám můžete věřit." ozval se Elias.
,,Jasně, díky. Ale i vy mi můžete důvěřovat. Myslím, že by jsem vám mohla být nápomocná."
,,To určitě ano.!" řekl sebejistě Iliun.
,,Díky."
,,Ale teď by jsme měli jít spát." řekla Lilien a všichni se začali chumlat do dek až na Iliuna, který se tupě díval na Sirin. Když ho nachytala hned se otočil. Při vzpomínce na pohled Iliuna se musela smát.
,,Jen spěte já si vezmu první hlídku." řekl Elias a zvedl se aby přiložil. Pak přistoupil k Lilien a pošeptal jí: ,,Dobrou noc má drahá Lili." mrkl na ni.
Lilien byla zmatená. Věděla, že v tom přání bylo něco víc, co chtěl říct. Při tom pomyšlení si uvědomila, že se jí celkem líbí. Při těhlech myšlenkách konečně usnula.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Komu fandíte?

Elias a Lilien 37.5% (3)
Iliun a Sirin 37.5% (3)
..... a ..... 25% (2)

Komentáře

1 holianka/Eleon holianka/Eleon | Web | 19. června 2012 v 21:56 | Reagovat

krásná kapča!:D

2 Aranis Aranis | 20. června 2012 v 9:52 | Reagovat

díky ;)

3 Neilin Neilin | 21. června 2012 v 18:17 | Reagovat

jé hezký!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama