8.kapitola - cesta

29. března 2012 v 20:36 | Anna Klingerová |  Poslání elfů


Bylo krásné počasí. Bylo jaro a tak květiny kvetly a na stromech pučily listy. Svítilo slunce a lehký vánek čechral elfům vlasy.
Elias,Lilien a Iliun jeli na svých krásných koních. Povídali si o své minulosti, o svých zážitcích z dětství. Jak spolu rybařili nebo se jen tak potulovali v lese. Jak zlobili princovu pečovatelku, která ho učila jazykům. Připravovali na ní různé pasti, třeba jí dávali pepř do čaje a všelijaké lumpačiny. Bylo toho hodně kolik toho spolu prožili a když teď spolu cestovali, bylo krásné a milé na to vzpomínat. Všichni měli krásné dětství, plné lásky a legrace. Protože si měli o čem povídat, utíkala jim cesta rychle.Celou tu dobu se Elias nanápadně ohlížel po Lilien. Ona si toho ale všimla a občas prince nachytala jak se na ní zasněně dívá. Tomu výrazu se musela usmát. Trochu se začervanala, potom se podívala zpátka na Eliase, který na ní zíral pořád stejně. Po tom dostala záchvat smíchu. Jeli takhle v zemi Urus a princ myslel na svého otce a představoval si ho. Musí být velmi vznešený a moudrý. Má plavé vlasy a modré oči, které zdědil princ po něm. Bylo milé mít aspoň něco po otci, když ho neznal.
,,Na co myslíš?" ptala se ho Lilien. Princ se hned probudil zmyšlenek.
,,Ale, na otce, zajímalo by mě jaký je."
,,Hm, to mě taky. Určitě byl šlechetný a moudrý."
,,Taky si myslím." přidal se k debatě Iluin.
,,Moc bych ho chtěl poznat"
,,Myslím, že až najdem Bílého pegase a zabiješ Ilxirixe, poznáš svého otce." v princi cosi hrklo. Věděl to, ale asi si to pořádně neuvědomil, že putují k Bílému pegasovi, a pak že má přemoci mocného Černého mága.
,,Ilxirixe?" nechápal princ.
,,Ano, Černý mág se jmenuje Ilxirix."
,,Aha." princ si připadal hloupě.
,,Ty jsi to nevěděl?" divil se Iluin.
,,No, ne. Matka mi řekla jak se jmenuje Bílý mág, ale o Ilxirixovi se nezmínila a mě nenapadlo se ji na to zeptat."
,,To nevadí, hlavně že to víš teď." řekla Lilien vlídně.
Jeli dál poslouchali zpěv ptáků. Slyšeli perluky, to jsou malí sytě zelený ptáčci, kteří něžně a jemně zpívají. Jsou tišší, ale když zpívá celí houv, dokážou být docela hlasití. Náhle se ozvala i kalkura. Velká volavka s modrým zobákem a bílým peřím. Vydávala podivné zvuky podobné pískání, akorát to znělo, jako kdyby si pískala líbeznou melodii. Všichni se kochali zpěvem ptáků.
když jeli kolem Goedwingského lesa, uslyšeli zvuk. Prasknutí větve. Všichni zbystřili a dívali se ze strany na stranu jestli něco neuvidí. Neviděli nic.
,,Támhle něco je!" řekl Iliun téměř neslyšitelným hlasem. Uviděl ji jako první jelikož v tom byl nejlepší. Byl z nich nejlepší stopař a taky bylinkář. Iliun znal každou rostlinu a strom po celé Asianthě a Urus.
,,Jejich víc." odpověděl princ, když si jich také všiml.
,,Asi tak osm." znovu promluvil Iliun.
Elias instinktivně sjel rukou k meči a Iliun s Lilien zasadili šípy do tětivy svých krásných modrobílých luků. Těsně po tom se z lesa vyřítilo osm frorogů. Byli velký a nechutní. Jejich hádí hlava syčela a jejich kopyta otřásali celou zem. Zahnuté meče drželi pevně v rukou a nehodlali je pustit. Byli blízko. Tak blízko, že sourozenci začali střílet šípy. Rychle a přesně. Teď byli, ale na tolik blízko aby princ mohl zasáhnout také. A taky že zasáhl. Elias s válečným řevem se vrhl na sbilí čtyři frorogi. Ozvalo se zadrnčení kovů. Princ bojoval dobře a vytrvale. Hravě jednomu frorogovi usekl hlavu a pak se vrhl na další. Byl veliký. Nejspíš jejich vůdce. Lilien a Iliun také přehodili luky přes rameno, vytáhli meče vrhli se na sbilí dva. Princ se trochu podcenil. Frorog byl silný a celkem mrštný. Náhle Eliase sekl do lýtka. Jenom málo, ale i tak to pálilo jako čert. Princ zasyčel a zatnul zuby. Netvor mu vrazil další ránu a další. Další. Pak princ kopl prudce svím kopytem dobřiche. Elias se svalil na zem. Nevnímal nic jiného než obrovskou křečovitou bolest. Netvor se sklonil nad něj a zasyčel. Pak se zase narovnal a napřáhl se na poslední úder. V tom okamžiku netvora zasáhl šíp s černými peříčky. Z lesa se vynořila krásná dívka s plavými vlasy v copech, až po stehna dlouhé. Vystřelila další dva šípy, čímš zabila netvora. Princ na ni ohromeně zíral aniž by si všiml, že má otevřenou pusu. Elias se vzpamatoval a pokusil se vstát, ale pocítil křečovitou bolest v břiše a pálení na lýtku. Dívka k němu přiběhla a pomohla mu vstát.
,,Díky." řekl princ vděčně. Přičemš se jí díval do očí.
,,Není zač." odpověděla dívka trochu rozpačitě.
,,Ale je. Jak se jmenuješ?"
,,Sirin." řekla dívka hrdě.
,,Hezké jméno. Já jsem Elias syn královny Esmires." a mírně se uklonil. Sirin se mile usmála a také se uklonila. To ale už přiběhl Iliun s Lilien a oba si s úžasem prohlíželi dívku.
,,To je Sirin. Zachránila mi život."
Iliun se na ní mile usmál.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo je lepší ?

Iliun 35% (7)
Lilien 65% (13)

Komentáře

1 Bibi Bibi | Web | 29. března 2012 v 20:45 | Reagovat

Ahojky:) Mohl/a by jsi mi tady prosím hlásnout?? - http://www.periodanenitabu.cz/#/zapojse/galerie/2271 - Díky moc, klidně oplatím :)

2 Black Black | 30. března 2012 v 20:37 | Reagovat

to je dobrý XD

3 Neilin Neilin | 1. dubna 2012 v 10:49 | Reagovat

hezký :))

4 klingerova-anna-fantasy klingerova-anna-fantasy | 1. dubna 2012 v 15:19 | Reagovat

mockrát děkuju. :)

5 KIRAWent KIRAWent | E-mail | Web | 13. července 2018 v 9:55 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-reduce-swelling-during-pregnancy-fast-and-easy>how to reduce swelling while pregnant</a>

6 KulDomi KulDomi | E-mail | Web | Úterý v 4:37 | Reagovat

Seal armpit delivers inconvenience, aches. To delay trip doctors is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be dangerous illness. But more often it is result regular use antiperspirants with aluminum, violation rules personal hygiene, excessive sweating. Redness causes narrow blouse, polluted razor-affiliation, the virus.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>large lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump becoming hot? This is the abscess that will cut, then take medications. First cost lotions, anti-inflammatory drugs. When the process switched to second stage, need surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama