7.kapitola - Odjezd

6. března 2012 v 19:25 | Anna Klingerová |  Poslání elfů


Princ seděl na své postely a oblékal se. Měl na sobě bílou košily s šněrováním na hrudi, modrou vestu vyšívanou stříbrnou nití. Kalhoty byli černé úzské ale pohodlné. Na pase měl připnutý pásek s měčem od Vitheraga. Znovu si ho s obdivem prohlédl. U pasu mu také visela zelená lahvička meddygaeth. Byl rád, že ji má, neboť to je velmi velký dar, léčit nemocné. Matka mu oznámila, že se s nim vydají na cestu Iliun a Lilien jeho staří dobří přátelé z dětství, kteří také podstoupili velmi těžký výcvik. Měl radost, protože nebude cestovat sám. Když byl oblečený, zamířil ke dveřím.

Princ vešel do hlavní síně. Světlo ho na chvíli oslepilo. Ušel tři kroky a záře ustala. Na honosném trůně vystlaném modrými polštáři seděla jeho matka - královna a kolem ní stála Lilien a Iliun. Lilien vypadala úžasně. Měla na sobě bílou dívčí košily, modré krétké šaty se šněrováním na prsou, hnědé kalhoty a vysoké boty. Kolem boků měla opasek s mečem. Její oči byli tmavě modré adlouhé hnědé vlasy měla spletené do copu. Její ústa byly v mírném milém úsměvu. Iliun měl na sobě podobné oblečení jako princ. Měl béžovou košily s límečkem, modrou vestu a hnědé kalhoty. Taktéž měl pásek s mečem. Princ se usmál na Lilien a ona mu úsměv oplatila, pak přistoupil k trůnu a políbil matku na ruku. Královna ho pohladila po vlasech. Nic říkat nemusela, v jejím obličeji byla láska, ale zároveň strach o jeho zdraví či život. Pak přišlo služebnictvo a podalo jim luky s toulci a brašny s jídlem a přikrývkami.Královna se postavila a řekla:
,, A nyní se společně vydáme k magickým hranicím aby tam princ začaroval hranici a vydal se na cestu z Bílým pegasem."
,,Ano matko!"
Iliun a Lilien se mírně uklonily a všichni se rozešli, buď do stájí nebo na nádvoří.

Princ byl s Lilien ve stáji a hřebelcovali své koně. Elias hřebelcoval Altiase a Lilien svou klisnu. Byla celá jasně bílá a moc hezká. Lilien jí pojmenoval Flawia.
,,Když jsem tě viděl naposled nebyla jsi tak hezká."
,,Díky." odpověděla troch rozpačitě.
,,Pokud si pamatuju ty jsi taky nebyl zrovna pohledný, ale teď ti to moc sluší." oba se na sebe usmály.
Princ navlékl svému koni hnědé kožené sedlo a Lilien černé. Oba se vydali na nádvoří.

Na nádvoří bylo plno dvořanů služebnictva a i prostého lidu. Všichni se přišli rozloučit s princem. Královna seděla na krásném bílém koni s šedými puntíky. Vedle ní seděli na koních stráže. Za královna byl Iliun na statném vraníkovi Windovi. Koukal se na ně podezíravým pohledem. Princ přistoupil k boku královny. Lilien zase k boku Iliuna. Vpředu byli čtyři strážní a vzadu také.
,,Vitherag na nás bude čekat u hranic!" řekla klidně královna.
,,Jsem trochu nervozní."
,,Neboj se určitě se ti to povede." odpověděla vlídně a stiskla mu ruku.
Princ se na ni vděčně usmál. Všichni se vydali z bran nádvoří. Jeli ze začátku po kamenné cestě, která se potom změnila na obyčejnou cestu. Jeli dále podél potoka až k Zelenému hvozdu. Před hvozdem zatočili do leva. Jeli dál podél zeléného hvozdu. Uběhlo asi půl hodiny, mezi tím si mezi sebou povídali a vzpomínali na chvíle, kdy byli ještě děti. Bylo to velmi zábavné a milé vzpomínat na staré časy. Pak ale uviděli hranice a později i Vitheraga se svým krásným hnědákem. Všichni dojeli k hranicím a sesedli z koní. Princ přistoupil k mágovi. Vitherag držel v ruce pýtlík s jakýmsi fialovým práškem.
,,Zdravím tě mistře!"
,,Ne ne, už mi nemusíš říkat mistře, už jsem tě všemu naučil. Teda skoro všemu." Princ se zazubil.
,,Buď zdráv Vitheragu!" zvolala královna a přátelskz objala mága.
,,Ty taky Esmires." odpověděl.
Potom všem řekl: ,,To kouzlo co vyčaruje princ bude trvat jen jednu minutu, takže musíte rychle odejít na druhou stranu."
,,Ano." odpověděli Elias Iliun a Lilien najednou.
Mág přistoupil ke hranici a naznačil Eliasovi aby také postoupil.
,,Vem si tento prášek do ruky, vyslov to co ti řeknu a pak prášek hoď na hranici. Hranice se otevře, ale jen na jednu minutu. Bohužel kouzlo na delší dobu jsem ještě neobjevil." řekl sklesle. Mág šel pro princova koně, aby mu ho potom mohl podat.
,,A nyní opakuj po mně a soustřeď se jako nikdy jindy.Yn ôl oddi ar y wal..."
,,Yn ôl oddi ar y wal..."
,,ac yn ffurfio porth hudol..."
,,ac yn ffurfio porth hudol..."
,, sy'n mynd gyda mawr..."
,, sy'n mynd gyda mawr..."
,,hud Elf, sy'n achub y by!"
,,hud Elf, sy'n achub y by!" a princ hodil písek na hranici. Náhle začala ustupovat jako by ji zžíral nějaká kyselina, až utvořila bránu. Mág podal princovi koně.
,,Hodně štěstí Eliasi."
Elias ztihl ještě políbit metku na čelo. Pak ale zmizel za hranicí a potom se zase uzavřela.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo je lepší ?

Iliun 35% (7)
Lilien 65% (13)

Komentáře

1 Neilin Neilin | 7. března 2012 v 20:16 | Reagovat

maso
fakt huszý
vezme si Elias Lilien??? :))

2 holianka/Eleon holianka/Eleon | Web | 7. března 2012 v 20:41 | Reagovat

moc hezký

3 Black Black | 12. března 2012 v 12:53 | Reagovat

rychle dalšíííí XDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama