5.kapitola - Neočekávaný

21. února 2012 v 19:41 | Anna Klingerová |  Poslání elfů


Princ jel na svém statném ryzákovi Altiasovi. Ale tentokrát po stezce z lesa. Hlavou se mu honila myšlenka na toho podivného tvora, kterého v lese uviděl. Měl strach. Zároveň měl radost z toho všeho co se dnes naučil. Už se nemůže dočkat, až to řekne své matce. Náhlesi vzpoměl na mágova slova: ,,Máš v sobě větší sílu než si myslíš!" ,,Co tim chtěl říct?" přemýšlel nad tím. Byl velice zahloubaný.
Když v tom ho něco vyrušilo. Něco za nim zasyčelo. Ohlédl se a uviděl velkou příšeru s hadí hlavou, jehož jazyk na něj nebezpečně syčel. Na hlavě měl malé zatočené rohy do stran. Ruce měl veliké a na konci prstů měl dlouhé drápy. Od krku až na hruď mu vyrůstaly zelené šupiny. Jeho tělo bylo mohutné a celé porostlé černými hustými chlupy. Nohy měl podobné faunům, akorát měl sudokopytnická kopyta. Na stehnech se mu srst vlnila do kliček. Netvor na něj upíral své pronikavé černé oči. Znovu výhružně zasyčel. Princ už sahal po rukojeti meče, když v tom okamžiku nestvůra zaútočila. Odrazila se a pokusila se prince ztrhnout na zem. Princ však hbitě uhnul dozadu a nestvůra ho minula. Nestvůra zasyčela. Princ se otočil na druhou stranu ,kam spadla nestvůra. Než se stačil otočit, nestvůra znovu skočila, ale tentokrát ztrhla Eliase s sebou. Princ spadl na zem. Hned se postavil na nohy, aby naněj nestvůra nezaútočila. Vytáhl meč z pochvy a sledoval nestvůru co bude dělat. Netvor znovu zasyčela a řekla:
,,Umřeš, elfský červe!" a znechuceně si odplyvla.
,,Co jsi zač a co tu děláš!"
,,Já jsem frorog. Copak jsi o nás ještě neslyšel, ty červe nasáklý dobrotou a magií."
,,Kdo je tvůj pán?"
,, Můj pán je velký a mocný!"
,,A kdo to je?"
,,Oooo náš pán moc velký je to náš Černý mág - velký to pán a mocný. On začíná s naší tvorbou, a tak nás poslal do světa ať škodíme lidem, vzlášť tobě. Kdyby se můj ooo velký pán dozvěděl, že jsem tě zabil dostal bych ooo velkou odměnu."
,,Proč mě chce zabít?"
,,Protože jsi jeho trnem v oku!"
,,A teď tě zabiju!"
Princ okamžitě zpozorněl. Zrůda se postavila do bojové pozice a výtáhla svůj zatočený černý meč, který měl ostrou čepel. Na jeho rukojeti byl vytesaný had, který jí obtáčel. Zrůda zaútočila silným výpadem, při čemž hlasitě zařvala. Elias lehce meč odrazil. Byl totiž velmi dobře cvičený. V duchu poděkoval svému učiteli Veriasovi. Teď však zaútočil princ, ladnými pohyby odrážel jeho údery a vrážel mi ty své. Několikrát měl šanci ho probodnout, ale rozhodl se, že si svůj první boj proti zlu užije. Nakonec to zakončil hbitým chvatem, vrazil mu pěstí do břicha a probodl mu hruď. Nestvůra padla na kolena, svírající princův meč. Elias meč vytáhl, jejich krev byla tmavě červená. S znechuceným výrazem vrátil meč do pochvy. Vysedl na Altiase a naposledy se podíval na jeho mrtvé tělo. Ušklíbl se a tryskem se vydali k zámku.
Altias s princem v sedle dojeli na hrad. Princ rovnou zamířil za matkou, musel jí to všecno říct.
Královna sídlí v největší věži Silim. Už na něj čekal.
,,Matko!" řekl princ a objal ji.
,,Eltiasi, stalo se něco?"
,,Ano, napadl mě jakýsi frorog, povolaný Černým mágem."
,,Ach synu ještě, že se ti nic nestalo." usmála se. V očích princ uviděl mateřský strach.
,,Ano to ano." pronesl princ zamyšleně.
,,Čekají nás zlé časy." řekla královna tichým hlasem.
,,A jinak coprvní hodina magie. Co kouzla, magie, les, mág jaké to bylo?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je IN ?

Bílý mág 48% (12)
Černý mág 32% (8)
Oba :) 20% (5)

Komentáře

1 Enfersis Enfersis | 22. února 2012 v 16:56 | Reagovat

hezký

2 Black Black | 22. února 2012 v 19:26 | Reagovat

krutě mrtěě XDDDD

3 holianka/Eleon holianka/Eleon | 22. února 2012 v 19:48 | Reagovat

pěkný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama